Нарматыўна-прававое забеспячэнне дзейнасці апякунскіх саветаў

Дата: 18 марта в 17:56, Обновлено 27 марта в 12:41
Автор: Курс О. В.

Інфармацыя аб апякунскіх саветах і бацькоўскіх камітэтах устаноў адукацыі

У мэтах больш дакладнага вызначэння функцый бацькоўскага і апякунскага саветаў установы адукацыі  Міністэрствам адукацыі Рэспублікі Беларусь распрацаваны і прыняты наступныя дакументы:

Постановление Министерства образования Республики Беларусь
от 28 декабря 2016 года № 126
«О внесении дополнений в некоторые постановления Министерства образования Республики Беларусь»

Постановление Министерства образования Республики Беларусь
от 28 декабря 2016 года № 127

«О внесении дополнений и изменений в постановление Министерства образования Республики Беларусь от 25 июля 2011 г. № 146»

У дакументах вызначана, што садзейнічанне ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы установы адукацыі з'яўляецца адной з задач апякунскага савета ўстановы адукацыі.

Грашовыя сродкі, накіраваныя ў распараджэнне апякунскага савета, фарміруюцца з дабравольных пералічэнняў (узносаў) фізічных асоб, залічваемых на бягучы ( разліковы ) рахунак па ўліку пазабюджэтных сродкаў установы адукацыі. Грашовыя сродкі выкарыстоўваюцца па мэтаваму прызначэнню ў адпаведнасці з рашэннем апякунскага  савета,  узгодненым з кіраўніком установы адукацыі і бацькоўскім камітэтам установы адукацыі (пры яго наяўнасці).

Рэквізіты для пералічэння дабравольных узносаў.

Отдел образования  Логойского  райисполкома, ул. Советская ,15

р/с 3604061101519 ( для ГУО «Коренский УПК детский сад - средняя школа Логойского района»)

ЦБУ № 611ф-л №500 Минское управление  ОАО АСБ "Беларусбанк",

Юридический  адрес: 220050 г.Минск ул. Мясникова, 302