Новости проекта
Конкурс продлен! Принимайте участие!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!
Важные моменты в Инструктивно-методическом письме
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 32 человека

Канікулы

Дата: 27 октября 2016 в 19:54, Обновлено 5 ноября в 12:41
Автор: Курс О. В.

Зазірнулі ў мінулае.

3 лістапада ў музейным пакоі «Утульная хатка» для   навучэнцаў была праведзена экскурсія. Юныя экскурсаводы і загадчык музейнага пакоя Зоя Іванаўна Мамчык расказалі рабятам многа цікавага пра быт нашых продкаў, паказалі прылады працы, прадметы хатняга абыходу,  якімі карысталіся ў мінулым.


Падарожнічаем, пазнаём, фатаграфуем.

У дні асенніх канікулаў  навучэнцы 3 класа  наведалі цікавыя гістарычныя аб’екты Лагойскага раёна: Свята-Мікалаеўскую царкву ў Лагойску, мемарыяльны комплекс "Хатынь", капліцу ў вёсцы "Жардзяжжа". Рабяты зрабілі многа цікавых фотаздымкаў. Некаторыя з іх былі адпраўлены для  ўдзелу у рэспубліканскім конкурсе “ Пазнай Беларусь” у намінацыі “Фатаграфія”.

План выхаваўчай работы

на перыяд восеньскіх канікул

Дзяржаўнай установы адукацыі “Коранскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна”

2018/2019 навучальны год.

Дата

Час

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказныя

29.10

9.00-9.45

Пазнавальная гульня ” У Краіне бяспекі”

1-5

Класныя кіраўнікі

10.00-10.45

Пазнавальная гадзіна “100-годдзю ВЛКСМ прысвячаецца”

5-10

Намеснік дырэктара па ВР І.В.Красневіч

10.00-10.45

Віктарына “Правілы бяспечных паводзін”

6-10

Класныя кіраўнікі 7, 10 класаў А.І.Дашкевіч, З.І.Мамчык

11.00-11.12.00

Спартландыя “Мы за здаровы лад жыцця!”

5-10

Настаўнікі фізічнай культуры і здароўя В.М.Сарокін, В.У.Прылуцкая

30.10

9.00-10.00

Умелыя рукі “Цуды прыроды”

1-4

Класныя кіраўнікі 1-4 класаў

9.00-9.45

Работа аб’яднання па інтарэсах “Тэатр на англійскай мове”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кіраўнік аб’яднання па інтарэсах В.У.Верамей

10.00-10.45

Краязнаўчая гадзіна “Мая вёска”

5-6

Н.Э. Малей

11.00-12.00

Збор юных географаў-краязнаўцаў

4-8

І.В. Красневіч

12.00-13.00

Аперацыя “Кляновы ліст”

Члены БРПА

Педагог-арганізатар

31.10

9.00-10.00

Рухомыя гульні на свежым паветры

1-4

Класны кіраўнік Т.У.Бубліс

10.00-10.45

Работа аб’яднання па інтарэсах”Іскрынка”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кіраўнік аб’яднання па інтарэсах А.І.Дашкевіч

11-00-12.00

Экалагічная прагулка “Падарожжа па экалагічнай сцежцы Кораншчыны”

5-7

Настаўнік геаграфіі Красневіч І.В.,

педагог-арганізатар Т.Р.Заянкоўская

12.00-13.00

Аперацыя “Чысты клас”

5-10

Класныя кіраўнікі

01.11

9.00-10.00

Выстава малюнкаў “Лебедзі”

1-4

Сухадолец А.А.

9.00-10.00

Работа аб’яднання па інтарэсах”Юны інспектар руху”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кіраўнік аб’яднання па інтарэсах А.І.Дашкевіч

10.00-11.00

Шашачны турнір

4-8

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя В.М.Сарокін

11.15-12.00

Прагляд відэаролікаў па прафілактыцы шкодных звычак

5-10

Намеснік дырэктара па ВР І.В.Красневіч

12.00-13.00

Гасцёўня ў бібліятэцы. Прэзентацыя публікацый, прысвечаных Году малой радзімы.

5,7

Бібліятэкар

Л.І.Раговіч

02.11

9.00-10.00

Пазнавальны час “Мой край”

1-4

Класны кіраўнік 4 класа Гатоўка А.Я.

10.00-11.00

Вясёлыя старты

4-8

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя В.У.Прылуцкая

10.00-11.00

Збор юных географаў-краязнаўцаў

4-8

Настаўнік геаграфіі Красневіч І.В.

11.00-12.00

Гутарка “Падлетак і Закон”

7-10

Педагог сацыяльны З.І.Мамчык

12.00-13.00

Прагляд кінафільма “Таямнічы востраў”

5-9

Класныя кіраўнікі 6,9 класаў В.М.Мірончык, М.І.Хацкевіч

03.11

9.00-10.00

Віктарына “Звычкі і здароўе”

1-4

Класны кіраўнік 1 класа В.У.Прылуцкая

10.00-11.00

Гутарка “Паняцце даросласці:

Што гэта такое?”

7-9

Педагог сацыяльны С.І.Мамчык

10.00-11.00

Работа аб’яднання па інтарэсах “Белая ладдзя

5-9

Кіраўнік аб’яднання па інтарэсах настаўнік фізічнай культуры і здароўя В.М.Сарокін

11.00-12.00

Збор географаў-краязнаўцаў “Сцяжынкамі роднага краю”

4-8

Настаўнік геаграфіі І.В.Красневіч

12.00-12.45

Экскурсія ў школьны музей

3-7

Загадчык музея С.І.Мамчык

11.00-13.00

Работа аб’яднання па інтарэсах “Юны баскетбаліст”

5-8

Кіраўнік аб’яднання па інтарэсах настаўнік фізічнай культуры і здароўя В.У.Прылуцкая

05.11

9.00-10.00

У гасцях у казкі “Василиса прекрасная”

1-4

Класныя кіраўнікі 1-4 класаў

10.00-11.00

Тэнісны турнір

6-8

Кіраўнік аб’яднання па інтарэсах настаўнік фізічнай культуры і здароўя В.М.Сарокін

10.00-11.00

Гульня-падарожжа”Віват, Піянерыя!”

Члены БРПА.

Педагог-арганізатар Т.Р.Заянкоўская

11.00-12.00

Дыспут “Інтэрнэт і здароўе”

5,7,8

Класныя кіраўнікі

12.00-13.00

Краязнаўчая гадзіна “Мая вёска”

5

Настаўнік хіміі, біялогіі Н.Э.Малей

06.11

9.00-10.00

Падарожжа ў краіну здароўя “ Сцяжынкамі Здароўя”

1-4

Класныя кіраўнікі 1-4 класаў

10.00-11.00

Работа аб’яднання па інтарэсах “Тэатр на англійскай мове”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кіраўнік аб’яднання па інтарэсах В.У.Верамей

10.00-11.00

Збор географаў-краязнаўцаў “Сцяжынкамі роднага краю”

4-8

Настаўнік геаграфіі І.В.Красневіч

11.00-12.00

Краязнаўчая гадзіна “Мая вёска”

5

Настаўнік хіміі, біялогіі Н.Э.Малей


Лета 2018

Турзлёт

Дарогамі і сцежкамі роднай Кораншчыны

Экскурсія ў Бярэзінскі біясферны запаведнік

Экскурсія на выставу "Белагра 2018"

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.